+48 77 402 14 00 biuro@akmont.pl
kreska

Jesteś tutaj

O firmie

Firma AKMONT została założona w roku 1989 jako spółka cywilna Henryka Dziwoki i Bogusława Hawrysza, inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej zdobytym podczas pracy w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. W późniejszym okresie, po powrocie z kontraktu na budowę elektrowni w Grecji, dołączył do nich Waldemar Wierzbicki. W początkowej fazie firma , jako pierwsza na Opolszczyźnie, zajmowała się montażem liczników ciepła i z liczbą blisko 3.000 zamontowanych wówczas urządzeń opanowała lokalny rynek. Z biegiem czasu idąc w ślad za potrzebami klientów rozszerzono ofertę o urządzenia kontrolne i regulacyjne firmy Danfoss, które do czasu założenia polskiego przedstawicielstwa koncernu importowaliśmy bezpośrednio z Danii.

W chwili obecnej jesteśmy jednym z największych dystrybutorów firmy Danfoss w Polsce.

W kolejnych latach zawarły z nami umowy dystrybucyjne takie firmy jak Rettig i Enix, Grundfoss, WILO, Leszczyńska Fabryka Pomp, oraz Siemens, a takze IMI, Tece, Gorgiel.

Powódź, która nawiedziła Opole w lipcu 1997 roku poważnie zniszczyła nasze biuro i magazyny zlokalizowane na wyspie Pasiece. Po powodzi na pewien okres powróciliśmy do wyremontowanych lokali na ul. Pasiecznej, lecz jednocześnie rozpoczęliśmy poszukiwania nowej siedziby dla firmy, które zakończyły się zakupem działki wraz z magazynami przy ulicy Struga 8 w Opolu. Po przeprowadzeniu gruntownych prac remontowych, w koncu 1999 roku, przenieśliśmy tutaj magazyny, natomiast w marcu 2000 r. cała przeprowadzka została zakończona i firma Akomont zaczeła w pełni funkcjonować przy ul. Struga 8 w komfortowych, klimatyzowanych lokalach o powierzchni ponad 500 m2.

Nasza zaletą jest wysoki stan i szeroki asortyment utrzymywanych zapasów pozwalający na realizację "od ręki" nawet dużych i nietypowych zamówień. W ciągłej sprzedaży posiadamy wszelkiego typu zawory termostatyczne i regulacyjne, wiele typów grzejników i pomp, przepływomierze, ciepłomierze, filtry oraz materiały instalacyjne.

Naszą klientelę stanowią zarówno osoby fizyczne jak i duże spółdzielnie mieszkaniowe (w Opolu, Nysie, Krapkowicach, Strzelcach oraz Wrocławiu, Polkowicach, Rzeszowie) oraz zakłady przemysłowe (Zakłady Azotowe Kędzierzyn, Huta Małapanew, Ovita-Nutricia, Elektrownia Opole). Ponadto utrzymujemy stałą i bliską współracę z takimi przedsiębiorstwami jak Energetyka Cieplna Opolszczyny (ECO) czy Nyska Energetyka Cieplna (NEC). Współpracujemy również z Politechniką Opolską.

Jednak Akmont to nie tylko działalność gospodarcza i handlowa. Aktywnie uczestniczymy w akcjach charytatywnych, pomagając najbardziej potrzebującym. Nasza firma współpracuje z Opolskim Lions Clubem, uczestnicząc aktywnie we wszystkich jego akcjach. W 2000 roku byliśmy obecni w roli sponsora na wielkim balu charytatywnym na rzecz Domu Malego Dziecka w Tarnowie, w roku następnym wzięliśmy udział w akcji na rzecz niewidomych a w roku 2002 pomagaliśmy w zakupie pomp insulinowch dla dzieci chorych na cukrzycę.

Akmont firmuje również swoją nazwą drużynę brydżową, w skład której wchodzą pracownicy naszej firmy oraz zaprzyjaźnione z nią osoby. Drużyna od wielu lat nieprzerwanie odnosi sukcesy (m.in. Mistrz klasy A, Mistrz klasy B, dwukrotny Mistrz Ligi Okręgowej), natomiast w sezonie 2003/2004 występujemy w III Lidze Polskiej).

"Akmont s.j"

ul. Kępska 5G
45-129 Opole

Telefon: +48 77 402 14 00
Fax: +48 77 402 14 01
E-mail: biuro@akmont.pl

Godziny otwarcia:

pn-pt: 08:00 - 16:00
sob: 09:00 - 13:00